Maszyna do różyczkowania brokuła- linia Silex 2

Image

Maszyna do różyczkowania brokuła SILEX firmy Ait jest pierwszym tego typu urządzeniem, wyposażonym w inteligentne cięcie. Oddziela łodygę od kwiatów, wysyłając je do różnych miejsc.

Korzyści

Przetwarzanie duże ilości przy niskich kosztach

Zmniejszenie kosztów operacyjnych i robocizny

Brak wstępnej segregacji według rozmiarów

Charakterystyka

Maszyna do różyczkowania brokułów SILEX firmy Ait jest pierwszym tego typu urządzeniem na świecie, wyposażonym w inteligentne cięcie. Ten ekskluzywny system eliminuje konieczność wstępnego sortowania według wielkości, a także zwiększa wydajność i efektywność procesu cięcia.

Maszyna SILEX firmy Ait zmniejsza potrzebę pracy i pozwala na przetwarzanie dużych ilości przy niższych kosztach.

Maszyna do różyczkowania SILEX skanuje rozmiar każdej główki brokułów wchodzących na taśmę transportującą i nakłada niestandardowe cięcie, które jest dopasowywane do każdej główki. Pozwala to na dokładne wycinanie każdej główki w celu uzyskania maksymalnej wydajności, osiągając maksymalną wydajność i kontrolę nad produktem końcowym.

Maszyna została zaprojektowana zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi systemów oceny zagrożeń i punktów kontroli krytycznej (HACCP) i spełnia wszystkie normy dotyczące zdrowia, czystości i bezpieczeństwa. Jest w pełni wyprodukowana w stali nierdzewnej AINSI 304 w fabryce w miejscowości Tudela, Navarre w Hiszpanii.

Specyfikacja techniczna

Wydajność: 120 sztuk na minutę.

2 LINIE PODAWCZE

Wykonane ze stali nierdzewnej

Możliwość programowania przez ekran dotykowy

Możliwość podłączenia online do samokontroli

Wymagania dotyczące instalacji

Zasilanie elektryczne 380 V (3F + N + TT) 50HZ, zużywa 10 kw.

Pobór sprężonego powietrza 6-7 kg / cm2, zużywa 350 litrów na minutę

Możliwość dostosowania do wymagań klienta

Inteligentne cięcie

Zwiększa wydajność i jakość cięcia

CO OZNACZA INTELIGENTNE CIĘCIE?

Dzięki opatentowanemu przez firmę Ait systemowi, maszyna do różyczkowania brokułów SILEX jest jedyną linią umożliwiającą zautomatyzowane i zindywidualizowane pokrojenie każdej główki brokułu. Wielkość każdego warzywa dostającego się do maszyny zaczytywana jest przez czujnik. W zależności od rozmiaru główki brokułu, maszyna dokonuje odpowiedniego cięcia zgodnie z zaprogramowanymi parametrami.

Proces ten realizowany jest w sposób automatyczny, co umożliwia obróbkę różnych rozmiarów i odmian brokułu, a także zapewnia maksymalną wydajność bez konieczności kalibracji produktu ani zmiany i/lub dobierania narzędzi. Dzięki temu maszyna do różyczkowania SILEX osiąga najwyższą skuteczność i najlepszą wydajność na rynku.

Dzięki maszynie do różyczkowania Silex, będą Państwo mogli ciąć duże ilości brokułu, zwiększając wydajność produkcji i otrzymując większą liczbę gotowych różyczek. Obniża ona koszty obróbki oraz zapobiega konieczności wstępnej selekcji ze względu na rozmiar. System inteligentnego cięcia pozwoli Państwu poddać obróbce każdą odmianę brokułu.