Maszyna do różyczkowania kalafiora Polux 2

Image

Maszyna do różyczkowania POLUX firmy Ait jest pierwszym tego typu urządzeniem, wyposażonym w inteligentne cięcie. Oddziela łodygę od kwiatów, wysyłając je do różnych miejsc.
Korzyści

Przetwarza duże ilości po obniżonej cenie

Zmniejszone koszty operacyjne i robocizny

Unika się wstępnego sortowania główek według wielkości

Charakterystyka

Maszyna do różyczkowania kalafiora Polux firmy Ait jest pierwszym tego typu urządzeniem na świecie, wyposażonym w inteligentne cięcie. Ten ekskluzywny system eliminuje konieczność wstępnego sortowania według wielkości, a także zwiększa wydajność i efektywność procesu cięcia.

Maszyna POLUX firmy Ait zmniejsza potrzebę pracy i pozwala na przetwarzanie dużych ilości przy niższych kosztach.

Maszyna do cięcia kalafiora POLUX skanuje rozmiar każdej główki kalafiora wchodzącego na taśmę i nakłada niestandardowe cięcie, które jest dopasowywane do każdego kalafiora. Pozwala to na dokładne wycinanie każdej główki w celu uzyskania maksymalnej wydajności, osiągając maksymalną jakość i kontrolę nad produktem końcowym.

Maszyna została zaprojektowana zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi systemów oceny zagrożeń i punktów kontroli krytycznej (HACCP) i spełnia wszystkie normy dotyczące zdrowia, czystości i bezpieczeństwa. Jest w pełni wyprodukowana w stali nierdzewnej AINSI 304 w fabryce w miejscowości Tudela, Navarre w Hiszpanii.

Specyfikacja techniczna

Wydajność: 100 sztuk na minutę.

2 LINIE PODAJĄCe

Wykonanie ze stali nierdzewnej

Programowanie przez ekran dotykowy

Możliwość połączenia online do samokontroli

Wymagania dotyczące instalacji

Zasilanie elektryczne 380 V (3F + N + TT) 50HZ, zużywa 10 kw.

Zapotrzebowanie na sprężone powietrze 6-7 kg / cm2, zużywa 350 litrów na minutę

Możliwość dostosowania do wymagań klienta

Inteligentne cięcie

Zwiększa wydajność i jakość

AIT produkuje maszyny do różyczkowania kalafiorów od 2005 roku. Obecnie jest światowym liderem w produkcji tego rodzaju urządzeń. Różyczkarka do kalafiorów Polux jest pierwszą maszyną do różyczkowania kalafiorów posiadającą system inteligentnego cięcia – obcina różyczki i oddziela je od łodygi, umieszczając obie części w osobnych miejscach.

CO OZNACZA INTELIGENTNE CIĘCIE?

Dzięki opatentowanemu systemowi, maszyna do różyczkowania kalafiorów POLUX jest jedyną linią umożliwiającą zautomatyzowane i zindywidualizowane pokrojenie każdej główki kalafiora. Wielkość każdego warzywa dostającego się do maszyny sczytywana jest przez czujnik. W zależności od rozmiaru główki kalafiora, maszyna dokonuje odpowiedniego cięcia zgodnie z zaprogramowanymi parametrami.

Proces ten realizowany jest w sposób automatyczny, co umożliwia obróbkę różnych rozmiarów i odmian kalafiora, a także zapewnia maksymalną wydajność bez konieczności kalibracji produktu ani zmiany i/lub dobierania narzędzi. Dzięki temu maszyna do różyczkowania POLUX osiąga najwyższą skuteczność i najlepszą wydajność na rynku.

Dzięki maszynie do różyczkowania POLUX, będą Państwo mogli ciąć duże ilości kalafiora, zwiększając wydajność produkcji i otrzymując większą liczbę gotowych różyczek. Obniża ona koszty obróbki oraz zapobiega konieczności wstępnej selekcji ze względu na rozmiar. Nasz system inteligentnego cięcia pozwoli Państwu poddać obróbce każdą odmianę kalafiora.